درباره مريم غفار

مریم غفار | مشاور و روانشناس بالينى
متولد: شهریور 1364
متاهل
محل سکونت: ایران - تهران
من از من خارج شده ام و ما شده ام .... من همانی هستم که تو به آن می اندیشی .من تجربه ی تو هستم . من یک روانشناس هستم .
نوشته های این سايت همه بر اساس تجارب کاری مريم غفار و نوشته هاى ايشان در اينترنت می باشد و کپی از هیچ وبلاگ و شخصی نیست . چنانچه مطلبی برگرفته از کتابی باشد حتما با ذکر نام و صفحه درج خواهد شد .چنانچه درخواست استفاده از مطالب این سايت (نوشته ها و مقاله هاى مريم غفار) داريد (که باعث افتخار است) لطفا با قسمت پشتيبانى سايت هماهنگ نماييد . پیشاپیش از کلاس رفتاری شما سپاسگزارم.

تحصیلات: کارشناسی ارشد - روانشناسی
مهارتها: فعال در زمینه ی روابط عاطفی و فردی و بین فردی

علایق: کار مشاوره و مطالعه در زمینه روان یا همان ذهن و همچنین مغز انسان ، جهان و هستی از بزرگترین علائق زندگی من می باشد و خط فکری ام در زمینه ی علاقه مندی هایم در جملات زیر خلاصه می شود :

همه ما نمی توانیم کارهای بزرگ انجام دهیم،
ولی می توانیم کارهای کوچک را
با عشقی بزرگ انجام دهیم .
مادر ترزا
ورزش مورد علاقه: بدمینتون


سیاره ما دیگر نیازى به آدم‌های موفق ندارد این سیاره به شدت نیازمند افراد صلح‌جو، درمانگر، ناجى، قصه‌گو و عاشق است.
"دالایی لاما"


به قصه های زندگی گوش دادم و قصه ها گفتم، با طبیعت و هنر همراه شدم با خودم و دنیا صلح کردم و عاشق زندگی مردم و دنیا شدم و در نهایت یک درمانگر شدم.
در مسیر درمان به این جملات از مادر ترزا رسیدم که همه ی ما نمی‌توانیم کارهای بزرگ انجام دهیم اما می‌توانیم کارهای کوچک را با عشق بزرگ انجام دهیم.
در این سال‌ها با عشق به حرفه ی روان‌درمانی و باور عمیق به توانایی درونی هر انسان ، در مسیر نجات از غم، اضطراب، تنهایی، کمال گرایی، خشم، خطاهای فکری ، بدبینی، ترس و دودلی، خیانت، کمبود حرمت نفس با مردمان همراه شدم و شاهد معجزاتی در زندگی آنها بودم. یاد و خاطر تک تک آنها برای همیشه در سلول های مغزی ام ثبت شده اند.هم زبان عزیز، چیزی تو را به اینجا کشانده که می‌تواند سرنوشت ساز باشد.
امیدوارم این فرصت را به خودت بدهی تا بیاموزی راه ساختن روزهای خوب را و دست برداری از آرزوی آمدن روزهای خوب.
کوله ی اسرار را بگشای و بگذار تجارب و دردهایت را باهم مرور کنیم تا مسئولانه در کنار هم راه را هموار سازیم .