پرسش 10

سلام.دختری ۱۷ساله هستم.پدر من از بچگی ام به خاطر خصلت هایی مثل بامزه بودن ، لوس نبودن، رزمی کار کردن (چون خودشان علاقه داشتند) مرا کمی بیشتر دوست داشتند.پس از مدتی که به سن بلوغ رسیدم و بعد از ۱۵ساله شدنم  فیلم و اخبار درباره ی تجاوز به دخترها میدیدم و میشنیدم (مثل تجاوز پدر به دختر و ...) از همان زمان تا حالا احساس بسیار بدی به نگاه ها و رفتار محبت آمیز محارمم (به خصوص و در درجه ی اول مشکل پدرم) پیدا کرده ام. بعضا حس میکنم که پشت نگاه و رفتارش انگیزه ی بدی نهفته است. سعی کردم که طرز فکرم را عوض کنم اما گاهی اتفاقاتی  افتاده که شکم پررنگ تر شده و احساس انزجار و نفرتم بیشتر. نگرانیم از این است که مبادا احساس من واقعا درست باشد. من چه مشکلی پیدا کردم و چه کار باید بکنم؟ (به دلیل این که مشکلم مربوط به مسائل جنسی و پدرم است هرگز نمیتوانم به مشاور مراجعه کنم چون باید علت رفتنم را به مادرم توضیح بدهم و این نشدنی است)

پاسخ 10

سلام بر شما
لازمه بررسی بشه که چه مسائلی را دیدید.... چه مطالبی را در این خصوص می دونید و آیا فیلمی دیدید که اثرگذار بوده باشه
همچنین رابطه ی پدر و مادر و شخصیت پدرتان باید شناسایی بشه
سبک خانواده.....
اگر فکر و احساستان درست باشه لازمه آموزش ببینید که چگونه باید رفتار کنید
اگر هم حستان با واقعیت همخوان نباشه باید زودتر حل و فصل بشه که خدایی نکرده تبدیل به مشکل ذهنی نشه به خصوص اینکه در سن حساسی هم هستید.

درضمن از آنجایی که نوشتید امکان مراجعه به مشاور ندارید، میتونید از سیستم مشاوره تلفنی که یکی از پرکاربردترین استفاده هاش برای همین شرایط است، استفاده نمایید.

مریم غفار | مشاور و روانشناس بالینی